Bedrettin Şimşek'in E-kitaplarını Google Play Store üzerinden satın alabilirsiniz

 

Hem IOS hem Android platformlarında. .. Apple Store veya Google Store’dan Play Kitaplar uygulamasını  indirerek Bedrettin Şimşek araması yapın.

sesli kitap
yeni çıkan kitaplar

AŞK BİR DELİLİK Mİ?

“Aşk, ya bir tanrıdır, ya da bir hayvan..Ama bir tanrıyken ne kadar güçlüyse, hayvanken de o kadar güç­lüdür…” 

……………………………………………………………………………………………….

“Yıldızlar göklerdeki tacından dökülen inciler gibi yerde yatıyorlar ve sen hala onları gökte mi arıyorsun?
Bana, yıldızlar gökte olmalı yerde değil, diyorsun
Ama aşk bu.. Onun yüzünden hepsi gözyaşları olup işte böyle yere yağdı
O halde boş yere beni suçlama sevgili
Çünkü aşkta suçlar aramak, tanrıda kabahatler bulmaya çalışmaya benziyor… ” 
(Kitaptan)

ŞEYTANA GÖRE ADEM VE HAVVA'NIN CENNETTEN KOVULMASI

YAKINDA YAYINLANIYOR

Türk edebiyatında dine aykırı bir kitap epeydir yazılmamıştı. Adem ve Havva’nın cennetten kovulmasını şeytanın gözüyle anlatan yeni romanımın bu eksikliği yıl sonunda gidereceğini umuyorum. Eserde geçen mini mini, baştan çıkarıcı, romantik şeytanı herhalde dindar okurlar da çok sevecek, bu aynı zamanda Türk edebiyatındaki ilk stilize roman örneği olacaktır‘.

Bedrettin Şimşek

…………………………………………………………………………………………………

İki hazinesi olan birini kaybetmedikçe diğerinin kıymetini bilmez..’

(Şeytanın Havva’ya vaazından)

bir tan

BİR TANRITANIMAZLA DİN ADAMININ TARTIŞMASI

YAKINDA YAYINLANIYOR

Asırlardır süregelen dindarlıkla dinsizliğin amansız mücadelesini yansıtan, mizah ve ironi şaheseri,  ‘Bir Tanrıtanımazla Din Adamının Tartışması’, ‘Ruhların Tartılması’ adlı yeni bir bölüm eklenmiş olarak, tazelenmiş, yenilenmiş bir metin halinde yakında yayınlanıyor.

BURUN, PALTO, FAYTON.. GOGOL'UN ÜÇ ÖYKÜSÜNÜN YENİDEN YAZILMASI

      Herkes ahkâm keserek önemli bir konuda ciddi bir roman yazabilir. Ama okurunu güldürmeyi vaat edebilecek kaç yazar var? Nitekim her gün beş roman yayınlandığı söyleniyor; okur yine de espri kıtlığından açlık çekiyor. Ya yazarların ele aldıkları konuların birbirinin aynısı olmasına ne demeli? Oysa bir yazar, eğer cesareti varsa, tanınmış bir eseri alıp tekrar yazmayı deneyebilir, Oscar Wilde’ın dediği gibi dört yapraklı yoncadan beş yapraklı bir yonca yapmaya soyunabilir pekâlâ.

       Bunu başarmak için o eserin yazarının yeteneğine eş bir yetenek gerekir. Hele komik bir eseri alıp, daha komik hale getirmek büsbütün zor bir iştir. Dilerse bir yazar kendini böyle sınayabilir. İntiharı göze alarak ölümsüzlüğe ulaşabilir. Shakespeare, Moliere tiyatroda sık sık bunu yapmışlardır.

      Edebiyatta yazarlar birbirlerinden ödünç fikirler alırlar. Aynı tarihi olaylar değişik yazarlarca benzer şekilde işlenir. Ama klasik bir yazarın hayal gücünden doğmuş bir eseri başka bir yazarın alıp kendi hayal gücüyle daha da geliştirmesi dünya edebiyatında bir ilktir.

       Daha yayınlanmamış son kitabımda ben de bunu yaptım. Büyük Rus yazar Gogol’un burun palto fayton öykülerini alıp birbirleriyle harmanlayarak tek bir roman haline getirdim. Gogol’un üslubu ile benim üslubum arasında bir fark olmadığı görülsün diye bu üç öyküyü romana kattım. O kadar ki, romanı okuyan bu üç öyküyü yeni baştan okumuş olur.

      Kimsenin okurunu güldürüp eğlendirmeyi akıl etmediği günümüzde, bu neşeli, komik romanı yazmakla büyük bir eksikliği giderdiğime inanıyorum.

      BEDRETTİN ŞİMŞEK