‘ATATÜRK, ANKARA’DA BİR HAYALET DOLAŞIYOR’ E-KİTAP OLARAK ÇIKTI

Çirkin bir kralın yönettiği bir ülkede, bütün güzeller suçludur. (Kitaptan)

Google play store/Kitaplar,  Babil.com, Calibro store, ve Barnesandnoble (yurt dışından) gibi diğer E-kitap uygulamaları aracılığıyla tüm dünyadan temin edilebilir.

Google, E-Kitapların okunmasını teşvik etmek için E-Kitapların yüzde yirmisini ücretsiz yayınlamaktadır. ‘Atatürk, Ankara’da Bir Hayalet Dolaşıyor‘un ilk 40 sayfasını ücretsiz okumak için tıklayın.

Eğer ilk 40 sayfayı android telefon, ipad ya da tabletinizden okumak isterseniz, cihazınıza yüklü Google play store/Kitaplar’a girin ve arama bölümüne Bedrettin Şimşek yazın. Sonuçlardan ücretsiz örneğe ulaşabilir, dilerseniz E-Kitabı, kredi kartı kullanmaya gerek kalmadan, yeni çıkan Google hediye kartıyla satın alabilirsiniz. 

 

Bedrettin Şimşek E-Kitaplarını android cihaz ve iphone cihazlarda Calibro shop mağazası olan Babil.com sitesinden satın almak için tıklayın

 

 

Kitap arka kapak yazısı:

Türk edebiyatında bugüne kadar hiciv türünde roman yazılmamıştır. Yazılmışsa da bunlar başarılı örnekler değildirler.

Aydınlanmacı yazar Bedrettin Şimşek’in siyasi komik romanı bu türün ilk örneği olarak büyük yolsuzlukların etrafa saçıldığı günümüzde, mecliste, bakanlıklarda, hükümet koridorlarında Atatürk’ün bir hayaletini dolaştırıyor, siyasetçilerin ikiyüzlülüklerini, bu hayaletten kurtulmak için dolaplar çevirirken içine düştükleri gülünç durumları sürükleyici, esprili dille anlatıyor.

Hiciv edebiyatının başlıca özellikleri olan alaycılık ve hazırcevaplılığı, zekice taşlamaları, nükteli konuşmaları, mizahı ve ironiyi bir laf ve fikir cambazlığı halinde bir araya getirirken zehirli iğnesini herkese batırıyor. Kimi yerde Dante kimi yerde Voltaire’i anımsatan parlak üslubu ve Moliere gibi komik durumlar yaratma becerisiyle Türk edebiyatında eşine benzerine rastlanmayacak üstün bir eser ortaya koyuyor.

(Nergiz Yayınları, 266 sayfa)

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment